Hakkımızda

Biz Kimiz?

Burcum Gıda deneyimlerini 1960'lı yıllardan bu yana gıda üzerinde farklı sektörlerde birikim sahibi olan babamız MUSTAFA KILIÇ’ tan kazanmıştır. 2. Nesil olan oğlu ALİ HAYDAR KILIÇ baba desteği ile gıda sektörüne adımını atmıştır. 1987 yılında Eminönü’nde bulunan Kuru Gıda Sitesinin Eyüp ilçesindeki Rami Kışlası'na taşınmasıyla Burcum Gıda adıyla firmamızı kurmuştur.  Bir dönem Apikoğlu bayiliğini yaptıktan sonra Türkiye'nin önemli markalarının gıda distribütörlüğünü yapmaktadır. 

Aynı zamanda İstanbul Gıda Toptancıları Derneği (İGTOD) Başkan Vekili görevini sürdürmekte olan ALİ HAYDAR KILIÇ öncelik olarak dürüstlük ve kaliteyi benimsemiştir. İnsan sağlığını son derece önemseyerek kendisinin tüketmeyeceği hiçbir ürünü insanların tüketimine sunmamayı ilke edinmiştir.

Bu sayede ALİ HAYDAR KILIÇ ismi sektörde ürün kalitesinin ve güvenilirliğinin garantisi haline gelmiştir. İstanbul'un önemli noktalarındaki Market, Restoran, Otel, Şarküteri ve gurme gıda ürünlerinin satıldığı yerlerde hizmet ve ürün yelpazesi bakımından vazgeçilmez ve aranan isim olmuştur.

Şu anda 3. nesil olan oğulları da aynı ilke ve duruşlarla artık aile geleneği haline gelmiş olan mesleği devam ettirmek ve geliştirmek üzere şirketimiz bünyesinde çalışmaktadırlar.

Rami Kışlasında bulunan Kuru Gıda Sitesinin yeni yerine taşınmasıyla, Rami serüvenimiz sona ermiş olup yeni yerimiz Mega Center adresimizde sektöre yeni, organik ve hijyenik ürünlerle katkılarımız devam etmektedir. 

MARKALAR